Ruh Sağlığı Uzmanı Atölyeleri Kasım 2022 Programı Açıklandı

Genç LGBTİ+ Derneği, Kasım ayında ruh sağlığı uzmanlarına yönelik atölyelerine devam ediyor!

Kasım ayında, 20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Günü ve 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü çerçevesinde trans+ danışanların psikolojik sağlığı, trans danışanlar ile çalışmada psikiyatrik yaklaşım ve psikoterapi sürecine dair atölyeler gerçekleştirilecek.

Atölye İçerik ve Tarihleri 

15 Kasım Salı günü saat 19.00’da Psk. Dr. Zeynep Tüzün ile ‘Cinsiyet Kimliği: Ergene Yaklaşımda Temel İlkeler’ başlıklı atölye gerçekleştirilecektir. Atölyede, cinsiyet kimliği gelişim süreci, cinsiyet kimliği özelinde danışma sürecinde temel ilkeler, trans ergenlerde hormon terapileri ve psikoterapi süreçlerine dair teorik bilgi ve vaka paylaşımı yapılacaktır. 

17 Kasım Perşembe günü saat 19.00’da Uzm. Dr. Bilge Togay ile ‘Trans & Gender Non-comforming Danışanlarda Psikiyatrik & Cerrahi Yaklaşım’ konulu atölyemiz gerçekleştirilecektir. Atölyede, yetişkin trans danışanlarda psikiyatrik tanı ve takip süreci, uyum sürecine ilişkin duygusal deneyimler, hormon terapisi ve cerrahi yaklaşıma ilişkin teorik bilgi ve klinik deneyim aktarımı yapılacaktır. 

21 Kasım Pazartesi günü saat 19.00’da Uzm. Dr. Seven Kaptan ile ‘Transfobik Mitler ve Psikoterapi Süreci’ konulu atölyede trans danışanlarla çalışmaya yönelik deneyim aktarımı ve vaka paylaşımları yapılacaktır. Son başvuru tarihi 19 Kasım Cumartesi saat 18:00’dır.

Tüm atölyeler online olarak Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirilecektir ve her bir atölye için 25 kişi ile sınırlıdır.

Atölyelere Kimler Katılabilir?

Psikolog, psikiyatri uzmanı ve psikolojik danışman ve rehberler ile bu alanlarda lisans diplomasına sahip ve uzmanlık eğitimine devam edenler (psikiyatri asistanları, yüksek lisans ve/veya doktora eğitimine devam edenler) katılım için başvurabilirler.

Bilgi almak ve başvuru için linkte bulunan (https://forms.gle/wQnqquAw2eiwHtHN9) formu doldurabilir; sorularınız için dernek@genclgbti.org e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz. 

#trans #transgender #ruhsağlığı #transruhsağlığı
#transgenderhealth #transhealthcare #psychologicalhealth #lgbtiq

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s