4. Bi+ Forum Programı

Bi+ Forum 4. senesinde bangır bangır geliyor!

Bi+ kimlikleri görünür kılmak, bi+ fobi ve bi+ silinmesine karşı mücadele etmek ve bi+’lara kendini ifade edebilecekleri alanlar açmak için bu sene de karşınızdayız.

23 Eylül Bi+ Görünürlük Gününde YouTube canlı yayını ile başlayacak 4. Bi+ Forum, 24 Eylül’de zoomda gerçekleşecek kapalı oturum ile devam edecek. 25-26 Eylül’de ise ruh sağlığı alanında çalışan uzmanlara yönelik etkinlikler ile forumu kapatacağız. Bu sene Instagram hesaplarımızda küçük sürprizlerle de karşınızda olacağız.

23 Eylül Cuma 19.00 – Bi+’lar Anlatıyor

23 Eylül Bi+Seksüel Görünürlük Gününde 4. Bi+ Forum açılış etkinliğinde bi+ aktivistlerle YouTube canlı yayınında buluşuyoruz. Hatice Demir, Marsel Tuğkan, Duygu Yayla ve Barış Azar’la bi+’ların sıklıkla karşılaştığı klişeleri, içeriden ve dışarıdan gelen fobileri, bi+ olarak deneyimlerimizi konuşuyoruz.

Etkinliğimiz 23 Eylül Cuma günü saat 19.00’da Genç LGBTİ+ YouTube kanalında!

https://www.youtube.com/c/Gen%C3%A7LGBT%C4%B0Derne%C4%9Fi

24 Eylül Cumartesi 14.00- Bi+ Forum Kapalı Oturum

Bi+ Forum 4. senesinde bi+ özneler için alan yaratmaya devam ediyor. Kendisini bi+ şemsiye altında tanımlayan herkesi kendi gündemlerimizi konuşmak, kendimize iyi gelmek için 24 Eylül cumartesi saat 12.00’de zoom üzerinden gerçekleşecek buluşmamıza bekliyoruz.

Katılım için link: https://forms.gle/w6H3qGUm3o2Kbu2M6

25 Eylül Pazar 11.00- ‘İçselleştirilmiş Bifobi ve Danışanlarla Çalışmak’ – Uzm.Dr. Seven Kaptan

26 Eylül Pazartesi 20.00- ‘Bi+ların Psikolojik Sağlığında Konuşulmayanlar ve Destek İhtiyaçları’ – Klinik Psikolog Begüm Babuşçu

Bu sene Bi+ Forum etkinlikleri kapsamında psikolojik sağlık alanında çalışan uzmanlara yönelik  Bi+seksüel danışanların psikoterapi ilişkisindeki ihtiyaçları ve psikososyal destek alanıdna teorik ve uygulamaya ilişkin teknik bilgiler içeren atölyeler yer alacak:

25 Eylül Pazar saat 11.00’da Uzm.Dr. Seven Kaptan ile  İçselleştirilmiş Bifobi ve Danışanlarla Çalışmak konulu atölye gerçekleşecektir. Atölyede, kendini bi+seksüel olarak tanımlayan danışanlar özelinde içselleştirilmiş bifobi, kimlik gelişim ve kabul süreci ile danışanlarla danışma/psikoterapi sürecinde çalışmaya dair bilgi ve deneyim aktarımı yapılacaktır.

26 Eylül Pazartesi saat 20.00’da Klinik Psikolog Begüm Babuşçu ile Bi+ların Psikolojik Sağlığında Konuşulmayanlar ve Destek İhtiyaçları konulu atölye gerçekleştirilecektir. Monoseksist bir toplumda hem makro hem mikro alanda psikososyal olarak pek çok farklı risk altında olan bi+ların psikolojik sağlığını çeşitli şekillerde etkileyen dinamikler ve özgü konular ile destek ihtiyaçlarına ilişkin bilgi ve deneyim aktarımı yapılacaktır.

Gerçekleştirilecek atölyeler yalnızca psikolog, psikiyatrist ve psikolojik danışmanların katılımına açıktır. Atölyelere katılım için linkte yer alan formu doldurmanız yeterlidir. Kontenjan her bir atölye için 25 kişi ile sınırlıdır.

Atölyelere Kimler Katılabilir?

Psikolog, psikiyatri uzmanı ve psikolojik danışman ve rehberler ile bu alanlarda lisans diplomasına sahip ve uzmanlık eğitimine devam edenler (psikiyatri asistanları, yüksek lisans ve/veya doktora eğitimine devam edenler) katılım için başvurabilirler.

Başvuru Tarihi ve Katılım Bilgisi

Başvuru için formu eksiksiz doldurmanız yeterlidir. Son başvuru tarihi 23 Eylül Cumartesi saat 18:00’dır. Katılımcı listesi ve kabul bilgisi 24 Eylül Cumartesi saat 13:00’a dek tarafınıza iletilecektir.

Bilgi almak ve başvuruya ilişkin sorularınız için dernek@genclgbti.org e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Katılım için link: https://forms.gle/ewbzoSPVQ6UQifrZ9

*Bi+ kelimesi birden fazla cinsiyete karşı duygusal ve/veya cinsel çekim hisseden kişileri tanımlayan bir çatı kelimedir.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s