LGBTİ+ Gençler Gençlik Merkezlerinden Ne İstiyor Kitapçığı Yayında!

Genç LGBTİ+ Derneği tarafından, 14-15 Eylül 2021 tarihlerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Yerleşkesi ev sahipliğinde “LGBTİ+ Dostu Gençlik Merkezleri Çalıştayı” gerçekleştirildi. Çalıştaya LGBTİ+ gençler, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, yerel yönetim çalışanları, gençlik çalışanları ve gençlik merkezleri temsilcileri katıldı. Çalıştay boyunca LGBTİ+ hareketi yerel yönetim ilişkisi, queer mekanlar, gençlik hakları, gençlere yönelik hizmetlerin kapsayıcılığı ve gençlik merkezlerinin LGBTİ+ kapsayıcı hizmetler üretmesi için neler yapabileceği konuları konuşuldu.

Çalıştay çıktıları ve derneğimiz aktivistlerinin katkılarıyla “LGBTİ+ Gençler Ne İstiyor?” yayın serimizin ikinci kitapçığı olan “LGBTİ+ Gençler Gençlik Merkezlerinden Ne İstiyor” başlıklı kitapçığımız hem dijital hem de basılı olarak yayımlandı.

Yayının içeriğinde çalıştay hakkında bilgi, LGBTİ+ gençlere yönelik hizmetler için mevzuat incelemesi, ve LGBTİ+ gençlerin üç ana başlıkta gençlik merkezlerinden talepleri yer almaktadır. Bu başlıklar; fiziki koşullara yönelik talepler, faaliyetlere yönelik talepler ve hizmetlere yönelik taleplerden oluşmaktadır. Oluşturulan talep listesi, sadece LGBTİ+ gençlere yönelik talepleri değil gençlerin genel talepleri de göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır.

*Bu kitapçık Go For Youth Projesi kapsamında Avrupa Birliği’nin finansal desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Genç LGBTİ+ Derneğine aittir ve Gençlik Örgütleri Forumu ya da AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.

Yayını okumak için tıklayın.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s