Genç LGBTİ+ Derneği Psikolojik Danışmanlık Hizmeti

Genç LGBTİ+ Derneği, İzmir’de yaşayan LGBTİ+’lar için psikolojik danışmanlık hizmeti sunuyor!

Destek Hizmeti Kimlere Yönelik Sunulmaktadır?

Psikolojik destek hizmeti, yalnızca 18 yaş üstü ve İzmir’de yaşayan LGBTİ+’lar için Covid-19 pandemisi sağlık önlemlerine uygun olarak yüz yüze veya çevrimiçi olarak sağlanabilmektedir.

Destek, şu an için yalnızca Türkçe dilinde sağlanabilmektedir.

Desteğin Kapsamı Nedir?

Psikolojik danışmanlık hizmeti; kendini LGBTİ+ olarak tanımlayan herkesin cinsiyet kimliği, cinsiyet ifadesi, cinsel yönelim ve psikolojik sağlıkla ilişkili alanlarda ayrımcılığa ve şiddete maruz bırakılmadan psikolojik desteğe erişebilmesini amaçlamaktadır.

Destek hizmeti, ön görüşmeyi ve ardından cinsiyet kimliği, cinsiyet ifadesi ve cinsel yönelim alanlarında eğitim almış ve LGBTİ+’larla çalışma deneyimi olan uzmanlara yapılan yönlendirmeyi kapsamaktadır.

Uzman yönlendirmesi belirli bir oturum sayısıyla sınırlı olarak danışanların ekonomik koşullarına uygun olarak yapılabilmektedir.

Hangi Konularda Destek Alabilirim?

Psikolojik destek sürecinde ihtiyaç duyduğunuz her alan ve sorunla ilgili çalışmak mümkündür. Bu bağlamda her türlü deneyime ilişkin destek alabilmek mümkün olabilmekle birlikte genel olarak aşağıda yer alan konularda destek görüşmeleri ve uzman yönlendirmesi yapılmaktadır:

• Açılma süreci ve ilişkili güçlükler

• Cinsiyet uyum süreci ve ilişkili güçlükler

• Duygusal sıkıntı ve güçlükler (kaygı, stres, öfke, depresif duygu durumu vb.)

• Gündelik hayatta ve yakın ilişkilerde (aile, arkadaş, partner vb.) yaşanan sorunlar

• Travmatik deneyimler

• Yas ve kayıp

** Kriz durumlarında, intihar ve acil müdahale gereken durumlarda ihtiyaç duyulan müdahalenin gerçekleştirilmesi mümkün olmadığından bu hizmete başvurmak uygun değildir. Bu tür durumlarda, 112’i acil hattını arayabilir ve/veya en yakın acil servise başvurarak psikiyatrik müdahale ve/veya tedavi alabilirsiniz.

Nasıl başvurabilirim?

# Psikolojik destek hizmetine profilde yer alan linkteki ‘Psikolojik Danışmanlık Hizmeti’ sekmesi üzerinden, danisma@genclgbti.org adresine e-posta atarak veya (0232) 464 03 30 no’lu danışma hattını arayarak başvurabilirsiniz.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s