COVID-19 Salgınında LGBTİ+ Topluluğunun Durumu Araştırma Raporu Yayınlandı

Genç Lezbiyen Gey Biseksüel Trans İnterseks Gençlik Çalışmaları ve Dayanışma Derneği (Genç LGBTİ+) COVID-19 pandemisinin LGBTİ+’lara etkilerini görünür kılmak ve LGBTİ+’ların bu süreçte deneyimlerini gündemleştirmek amacıyla hazırladığı “COVID-19 Salgınında LGBTİ+ Topluluğunun Durumu” başlıklı araştırma raporunu yayınladı.

Online olarak yapılan anket çalışmasına 2020 mayıs ve haziran aylarında Türkiye’nin 81 ilinden 252 LGBTİ+ katıldı. Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı tarafından desteklenen çalışma LGBTİ+’ların sağlık, barınma, ekonomi, ruh sağlığı, sosyal etkiler, eğitim ve şiddet deneyimi alanlarında COVID-19 pandemisi sırasında deneyimlerinden oluşmaktadır.

Genç LGBTİ+ Derneği bu araştırma raporu ile birlikte raporun son kısmına yaşanan deneyimlerin iyileştirilmesi ve LGBTİ+’ların desteklenmesi için atılması gereken adımlardan oluşan önerilerde bulunmuştur. Bu çalışmayla birlikte alandaki mevcut durumu ortaya koyan dernek hem alanda çalışanlara bir kaynak oluşturmak hem de karar alıcıları harekete geçirmeyi amaçlamaktadır.

Araştırma sonuçlarından oluşan infografik için tıklayın.

Araştırma raporuna erişmek için tıklayın.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s