İzmir Onur Yürüyüşü Basın Açıklaması

Basına ve Kamuoyuna
Merhaba! Bu sene beşincisi düzenlenen İzmir Onur Yürüyüşüyle sizleri selamlamanın gururunu yaşıyoruz. Bizler tüm baskılara, tehditlere, ötekileştirmelere rağmen direnen LGBTİ+’ler olarak beşinci kez İzmir’den sesleniyoruz; Alışın Gitmiyoruz!

Geçtiğimiz sene mesai bitiminde valilik tarafından yasaklanan arkasından kolluk kuvvetlerince engellenmeye ve dağıtılmaya çalışılan dördüncü İzmir Onur Yürüyüşünde her şeye rağmen alanı terk etmeyen ve yürümeyi başaranlara da selam olsun.

Orta doğuda ışid barbarlığının, Rusya hükümeti tarafından yürütülen eşcinsel propaganda yasağının, Çeçenistan’da kurulan eşcinsel toplama kamplarının ve daha pek çok ülkede erkek egemen heteroseksist devlet baskısının, tehdit ve engellemelerin altında ezilmeye çalışan ve tüm bunlara direnen LGBTİ+’lara da selam olsun!

Geçtiğimiz senelerde birlikte yürüdüğümüz arkadaşımız Asya Gökalp ve her yürüyüşte kamerasıyla bize destek olan Kazım Kızıl nezdinde bugün OHAL sürecinde açılan keyfi davalardan dolayı aramızda olayan tüm dostlarımıza da selam olsun.

Bizler, Lezbiyenler Geyler, Biseksüeller, Translar, İnterseksler, Kuirler ve tekçi cinsel dayatmalar altında ezilmeye çalışılan tüm cinsel yönelim ve cinsiyet kimliklerinden kişiler olarak ne kadar görmezden gelinsekte okullarda, iş yerlerinde, fabrikalarda, sendikalarda, sokakta, parklarda, mecliste kısacası her yerde vardık, varız ve varolacağız!

Beşinci kez sizleri selamladığımız yürüyüşümüzde bir kez daha hatırlatmak istiyoruz ki LGBTİ+’ler tüm baskılara ve engellemelere karşı Barış, Eşitlik ve Özgürlük taleplerini dile getirmeye ve bu talepleri için mücadele etmeye devam edecektir.

Baskı şiddet ahlaksa biz ahlaksız!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s