Genç LGBTİ Derneği ofisi açılıyor!

İzmir’de LGBTİ+ gençlerin sorunlarını araştırmak ve bu sorunları gündemleştirmek için kurulan Genç LGBTİ Derneği, sizi ofis açılışına bekliyor.

LGBTİ+ gençlerin sorunlarını araştırmak, bu sorunları gündemleştirmek, çözüm önerileri sunmak ve gençlerin kendilerini ifade edebilecekleri yeni alanlar açmak amacıyla İzmir’de kurulan Genç LGBTİ+ Derneği, ofis açılışı için 25 Aralık Pazar günü saat 14:30’da bir etkinlik düzenliyor.

“Mücadeleyi büyütmek için bir araya!”

Facebook sayfası üzerinden manifestosunu yayınlayan dernek; en büyük gücün dayanışma olduğuna inanıyor ve toplumun her kesiminden insanı mücadeleyi büyütmek için bir araya gelmeye çağırıyor.

Barınma, eğitim ve sağlık gibi temel ihtiyaçlara erişim hakkı için çalışmalar, gençlik hakkı, cinsel haklar, sosyal faaliyetler, hak savunuculuğu, nefret suçlarıyla mücadele ve akran desteği temel faaliyet alanı olarak tanımlayan dernek, homofobi, bifobi, transfobi, zenofobi, heteroseksizm, cinsiyetçilik, ırkçılık gibi daha pek çok ayrımcılık türüne karşıdır ve ayrımcılığın her türüyle mücadele etmeyi amaçlıyor.

Derneğin birincil odak grubunu LGBTİ+ gençler oluşturuyor. Genç tanımı olarak 18 – 35 yaş aralığının kabul edildiği derneğe, yaş aralığının üstünde kişiler üye olabiliyor, dernek çalışmalarına katılabiliyor ve derneğin hizmetlerinden faydalanabiliyorlar. Sadece yönetim kurulunda yer alamıyorlar.

Vejetaryen bir oluşum olan Genç LGBTİ+ Derneği, düzenlediği etkinliklerde sunulan yemeklerin et ürünlerini barındırmayacağını ve et ürünleri üreten firmalarla ortak etkinlik düzenlemek ya da sponsorluk anlaşması gibi bir ortaklıkta bulunmayacağını beyan ve taahhüt ediyor.

Dernek adresi: 1472 Sokak, Gürsoy Apartmanı No: 20, Daire: 5, Alsancak, Konak, İzmir.

25 Aralık Pazar günü saat 14:30’da başlayacak olan ofis açılış etkinliğinin Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Haber: Kaos GL

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s