Ruh Sağlığı Uzmanı Atölyeleri Aralık 2022 Programı Açıklandı

Genç LGBTİ+ Derneği, Kasım ayında ruh sağlığı uzmanlarına yönelik atölyelerine Aralık ayında da devam ediyor! Aralık ayında, intersekslerin ruh sağlığı ihtiyaçları ve LGBTİ+ aileler ile psikolojik destek sürecinde çalışmaya ilişkin iki atölye gerçekleştirilecek.

Atölye İçerik ve Tarihleri 

İlki 19 Aralık Pazartesi günü saat 19.00’da Aktivist Belgin Günay ile ‘İntersekslerin Deneyimleri ve ve Ruh Sağlığı İhtiyaçları’ konulu atölyemiz gerçekleştirilecektir. Atölyede; interseks kavramı, yaşanılan hak ihlalleri, intersekslerin ruh sağlığı ihtiyaçları ve ailelerin yaşadıklarına dair bilgi ve deneyim paylaşımı yapılacaktır.

İkinci olarak, 21 Aralık Çarşamba günü saat 19.00’da Uzm. Dr. Nezaket Kaya ile ‘LGBTİ+ Ailelerle Çalışmak’ konulu atölyemiz gerçekleştirilecektir. Atölyede; çocukları ve yakınları kendilerine LGBTİ+ olarak açılan ailelerin deneyimleri ve psikolojik destek sürecinde aileler ile çalışmaya ilişkin teorik bilgi ve klinik deneyim aktarımı yapılacaktır. 

Tüm atölyeler online olarak Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirilecektir ve katılım için bu formu doldurmanız yeterlidir. Kontenjan her bir atölye için 25 kişi ile sınırlıdır.

Atölyelere Kimler Katılabilir?

Psikolog, psikiyatri uzmanı ve psikolojik danışman ve rehberler ile bu alanlarda lisans diplomasına sahip ve uzmanlık eğitimine devam edenler (psikiyatri asistanları, yüksek lisans ve/veya doktora eğitimine devam edenler) katılım için başvurabilirler.

Bilgi almak ve başvuru için linkte bulunan https://forms.gle/hUzvqNYNBfZbbdd88 formu doldurabilir; sorularınız için dernek@genclgbti.org e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz. 

#psychologicalhealth #lgbtiq #lgbtiyouth #lgbtifamilies

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s