Psikolojik Sağlık Alanında Cinsel Yönelim Başvuruların Ele Alınması Çalıştayı

Genç LGBTİ+ Derneği, psikoloji ve psikiyatri alanlarında çalışan uzmanlara ve uzmanlık öğrencilerine yönelik ‘’Psikolojik Sağlık Alanında Cinsel Yönelim Başvuruların Ele Alınması Çalıştayı’’na davet ediyor!

Bu sene dernek bünyesinde ilk kez, Norveç Büyükelçiliği desteği ile gerçekleştirilecek çalıştayda LGBTİ+ temel kavramlar, cinsel yönelimin psikiyatri ve psikoloji disiplinlerinde ele alınışı, cinsel yönelim gelişimi ve açılma süreci, açılma sürecinde içsel çalışma ve ailelerin süreçlerine ilişkin teorik ve uygulamaya ilişkin teknik bilgileri içeren oturumlar yer alacak.

Çalıştay; 13, 19 ve 20 Haziran tarihlerinde saat 10:00 ve 16:30 arasında Zoom üzerinden gerçekleşecek. Uzmanlara ve uzmanlık öğrencilerinin katılımına açık olan çalıştaya, 20-25 kişi arasında katılımcı kabul edilecektir. Tüm oturumlara katılan uzmanlara Katılım Belgesi verilecektir.

Başvuru için bioda yer alan linke tıklayarak erişebileceğiniz çalıştay formunu eksiksiz doldurmanız yeterlidir.

Çalıştaya Kimler Katılabilir?

Psikolog, psikiyatri uzmanı ve psikolojik danışman ve rehberler ile bu alanlarda lisans diplomasına sahip ve uzmanlık eğitimine devam edenler (psikiyatri asistanları, yüksek lisans ve/veya doktora eğitimine devam edenler) katılım için başvurabilirler.

Genç LGBTİ+ Psikososyal Destek Uzman Ağı

Genç LGBTİ+ Derneği, psikososyal destek hizmeti kapsamında psikolojik destek ihtiyacına yönelik başvurularında bünyesindeki uzman destek ağıyla danışanlara destek hizmeti sağlamaktadır. Bu çalıştaya katılım gösteren uzmanlar, diledikleri taktirde yarı gönüllü uzmanlardan oluşan Psikososyal Destek Ağı’na katılmak üzere başvuruda bulunabilirler. Genç LGBTİ+ Derneği psikososyal destek hizmeti ve destek ağına ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için dernek@genclgbti.org adresine e-posta atarak bize erişebilirsiniz.

Başvuru Tarihleri ve Katılım Bilgisi

Son başvuru tarihi 11 Haziran Cumartesi saat 12:00’dır. Katılımcı listesi ve kabul bilgisi 11 Haziran Cumartesi saat 15:00’a dek tarafınıza iletilecektir.

Bilgi almak ve başvuruya ilişkin sorularınız için dernek@genclgbti.org e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Formu doldurmak için Google hesabınızın olması gerekiyor, Gmail uzantılı e-posta adreslerinizi açarak formu doldurabilirsiniz 🙂

Başvuru Formu: https://forms.gle/AqGREu6cUspkoHuA8

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s