Buğra Giritlioğlu ile Vegan Şiir Gecesi yarın İzmir’de!

Vegan şair Buğra Giritlioğlu, 25 Aralık’ta İzmir’de kitaplarını imzalayacak. Kitap satışından elde edilecek gelir Burak Özgüner’in kurucusu olduğu Deneye Hayır Derneği’ne bağışlanacak.

Buğra Giritlioğlu ile Vegan Şiir Gecesi yarın İzmir’de! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Vegan şair Buğra Giritlioğlu; İzmir Vegan İnisiyatifi ve Genç LGBTİ+ Derneği’nin konuğu olarak İzmir’e geliyor.

25 Aralık Çarşamba günü saat 18:00’de 5:18’de (Buca’da bir kafe) yapılacak vegan şiir gecesinde Giritlioğlu şiir kitaplarını imzalayacak. Vegan Şiir Gecesi sonunda kitaplardan elde edilen gelirlerin bir kısmı yakın zamanda yitirdiğimiz vegan aktivist Burak Özgüner’in kurucusu olduğu Deneye Hayır Derneği’ne bağışlanacak.

5:18 adres: Yaylacık Mahallesi, 160 Sokak, No:4, Buca – İzmir

Buğra Giritlioğlu kimdir?

İstanbul doğumlu. Robert Kolej’den mezun olduktan sonra Lisans (Cornell) ve yüksek lisans (MIT) eğitimini malzeme bilimi ve mühendisliği üzerine yaptı. İTÜ MİAM’da müzikoloji dalında ikinci bir yüksek lisans yaptı. Boğaziçi Üniversitesi’nde dünya müziği dersleri verdi.

Şiir kitapları: sarılma f/ikirciği (2016, Yasakmeyve) ve iki göz sıvı (2019, Pan Yayınları). Türkçeden İngilizceye çevirdiği roman ve öyküler Middle Eastern Literatures; şiirler ise Asymptote, Chicago Review, Exchanges (Iowa Üniversitesi), Mantis (Stanford Üniversitesi) ve Rusted Radishes (Beyrut) dergilerinde yayınlandı. Şiirleri Azerbaycanca, Gürcüce, Hollandaca İngilizce, Kurmanci ve Zazacaya çevrildi.

1989 yılından bu yana Amerika, İngiltere, Hollanda ve Türkiye’de pek çok yarı profesyonel koroda –ör. BBC Senfoni Korosu– söyledi. Ayrıca yıllardır amatör olarak piyano ve obua çalıyor. Albert Long Hall, İstanbul Fransız Kültür Merkezi, Nâzım Hikmet Kültür Merkezi (NHKM) ve Hollanda Şapeli gibi mekânlarda koro konseri vb. performans etkinlikleri düzenledi.

Kaos GL/ 24.12.2019

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s