Atölye: Hareket berekettir!

18157947_1692795114347613_7149265630685938912_n
Merhaba arkadaşlar, bu etkinlik için kontenjan sınırlı olduğu için; dernek@genclgbti.org adresine isminizle birlikte katılacağınızı belirten bir mail atmanız gerekiyor. 🙂 Maillerinizi bekliyoruz.

Canan Kesebir kolaylaştırıcılığında gerçekleşecek olan atölye hakkında: Atölye, ısınma çalışmalarından sonra, dünyanın farklı bölgelerinde uygulanan birçok beden disiperinde kullanılan çalışmaların “Hareket Atölyesi” için yeniden tasarlanmasından oluşuyor. Bu buluşma ile bebeklikte yapabildiğimiz fakat daha sonra yaşam koşullarının bize unutturduğu doğal beden devinimlerini tekrar hatırlayarak tüm bedenimizle tekrar ve sağlıklı iletişim kurmak amaçlanıyor.

“Fiziksel iyilik hali hiç kuşkusuz beden ve zihin dengesini, yaşam enerjisinin yenilenmesini; dolayısıyla, organik bütünlüğün tekrar kazanılmasını ve daha sağlıklı bir yaşam sürdürebilme olanağını sağlar. Peki bu nerede olacak? diyorsanız atölyemize davetlisiniz! Gelirken rahat giyinelim lütfen! 🙂

Canan Kesebir kimdir?

2000 Mersin Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü ve 2007 Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü E.P.Ö A.B.D. “Yaratıcı Drama” Yüksek Lisans Programı mezunu.

Tiyatro yaşantısına Halkevleri bünyesinde başladı. 1994-1996 sezonunda Ankara Deneme Sahnesi’nde oyuncu olarak görev aldı. Bölümden mezun olduktan sonra 2002-2006 yılları arasında Jülide Kural’ın kurduğu Ateş Tiyatrosu’nda çalıştı. Bu güne kadar birçok kurumda “Oyunculuk” ve “Yaratıcı Drama” eğitmenliği yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Araştırma Bursu kazanarak Polonya Grotowki Enstitüsünde “Fiziksel Tiyatro” eğitimi aldı. 2002- 2013 yıllar arasında enstitüde sürdürdüğü ses ve beden koordinasyonu, ritim-denge-akrobasi ve birçok beden disiplinini içeren fiziksel çalışmalar, eğitiminin önemli bir kısmını oluşturuyor.

2011 yılında Olgu Psikolojik Danışma Merkezi bünyesine katıldı, Sanat Terapi /Beden – Hareket Modülü ve Hareket atölyesi yürütücülüğüne ayrıca; oyuncu, dansçı ve ilgilenenlere yönelik Grotowski kaynaklı Fiziksel Tiyatro ve Hareket atölyelerine devam ediyor.

6 Mayıs Cumartesi Saat 13:30
ToG İzmir Koordinasyon Merkezi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s