LGBTİ+ Hakları Taahhütnamesi

24 Haziran genel seçimlerinde milletvekili adayları için LGBTİ+ haklarına yönelik bir taahhütname hazırladık. Aşağıda taahhütnameyi imzalayan adayların isimlerini bulabilirsiniz. Soru ve görüşleriniz için secim@genclgbti.org adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Taahhütnameyi imzalayan adaylar;

    1. Abdullah Akdeniz HDP İzmir 2. Bölge 13. Sıra
    2. Ahmet Şık HDP İstanbul 2. Bölge 1. Sıra
    3. Ahmet Tuncay Özkan CHP İzmir 1. Bölge 1. Sıra
    4. Ayşe Berktay HDP İstanbul 2. Bölge 7. Sıra
    5. Ayşe Yılmaz HDP İzmir 2. Bölge 3. Sıra
    6. Beritan Önen HDP Adana 7. Sıra
    7. Cemile Aydın HDP İzmir 2. Bölge 5. Sıra
    8. Ceyhan Akay HDP İzmir 1. Bölge 7. Sıra
    9. Derkay Tan HDP İzmir 2. Bölge 9. Sıra
    10. Ekrem Can Alaygut HDP İzmir 2. Bölge 12. Sıra
    11. Elfesye Nas HDP İzmir 1. Bölge 10. Sıra
    12. Erkan Baş HDP İstanbul 1. Bölge 3. Sıra
    13. Ferhat Tunç HDP Aydın 1. Sıra
    14. Ferzende Deniz HDP İzmir 1. Bölge 9. Sıra
    15. Filiz Kerestecioğlu HDP Ankara 1. Bölge 1. Sıra
    16. Gönül Aygün HDP İzmir 2. Bölge 7. Sıra
    17. Gülşah Deniz Atalar CHP Ankara 3. Bölge 9. Sıra
    18. Hasan Atik HDP Edirne 4. Sıra
    19. Hüseyin Çağlar HDP İzmir 1. Bölge 5. Sıra
    20. İdil Uğurlu HDP İzmir 2. Bölge 2. Sıra
    21. İpek Gür HDP Ankara 2. Bölge 5. Sıra
    22. Kani Beko CHP İzmir 1. Bölge 4. Sıra
    23. Kazım Umdular CHP İzmir 1. Bölge 9. Sıra
    24. Kemal Peköz HDP Adana 2. Sıra
    25. Mahsun Korkmaz HDP İzmir 2. Bölge 10. Sıra
    26. Mehmet Aker HDP İzmir 2. Bölge 4. Sıra
    27. Mervan Sincar HDP İzmir 1. Bölge 6. Sıra
    28. Murat Çepni HDP İzmir 2. Bölge 1. Sıra
    29. Mustafa Sezgin Tanrıkulu CHP İstanbul 2. Bölge 4. Sıra
    30. Nuray Türkmen HDP Ankara 2. Bölge 1. Sıra
    31. Nurettin Turgay HDP İzmir 1. Bölge 2. Sıra
    32. Orhan Ayhan HDP İzmir 2. Bölge 8. Sıra
    33. Oya Ersoy HDP İstanbul 2. Bölge 2. Sıra
    34. Özcan Purçu CHP İzmir 1. Bölge 3. Sıra
    35. Pervin Buldan HDP İstanbul 1. Bölge 1. Sıra
    36. Rahime Turan HDP İzmir 1. Bölge 4. Sıra
    37. Rojan Mamo HDP Ankara 2. bölge 9. Sıra
    38. Rozerin Tosun HDP Adana 9. Sıra
    39. Selin Sayek Böke CHP İzmir 2. Bölge 2. Sıra
    40. Serpil Kemalbay HDP İzmir 1. Bölge 1. Sıra
    41. Şehriban Alkış HDP İstanbul 1. Bölge 12. Sıra
    42. Şengül Hablemitoğlu İyi Parti İzmir 2. Bölge 3. Sıra
    43. Tacettin Bayır CHP İzmir 1. Bölge 6. Sıra
    44. Tamer Aydın HDP İzmir 1. Bölge 11. Sıra
    45. Tülay Hatimoğulları HDP Adana 1. Sıra
    46. Tülay Korkutan HDP İstanbul 2. Bölge 5. Sıra
    47. Vahide İlgün HDP Ankara 2. Bölge 3. Sıra
    48. Yalçın Yanık HDP İzmir 1. Bölge 3. Sıra
    49. Zekiye Seda Sönmez CHP İzmir 1. Bölge 13. Sıra
    50. Züleyha Gülüm HDP İstanbul 3. Bölge 5. Sıra

Milletvekili seçilen imzacılar;

  1. Ahmet Şık (İstanbul)
  2. Erkan Baş (İstanbul)
  3. Filiz Kerestecioğlu (Ankara)
  4. Kani Beko (İzmir)
  5. Kemal Peköz (Adana)
  6. Murat Çepni (İzmir)
  7. Oya Ersoy (İstanbul)
  8. Özcan Purçu (İzmir)
  9. Pervin Buldan (İstanbul)
  10. Selin Sayek Böke (İzmir)
  11. Serpil Kemalbay (İzmir)
  12. Sezgin Tanrıkulu (İstanbul)
  13. Tacettin Bayır (İzmir)
  14. Tuncay Özkan (İzmir)
  15. Tülay Hatimoğulları (Adana)
  16. Züleyha Gülüm (İstanbul)

Detaylı infografik için tıklayın.

Reklamlar