Danışmanlık Hizmetleri

Birden fazla kanal aracılığıyla danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Her geçen gün bu hizmetleri çeşitlendirmek için çalışmaktayız. Aynı hassasiyetle danışma konularını da (açılma, askerlik, hak temelli talepler, cinsel sağlık, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ile ilgili sorular, beden geçiş süreci, …) çeşitlendirmek için çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Yeni ortaklıklar geliştirerek hizmet kaynaklarımızı güçlendiriyor, danışmanlık verdiğimiz konuları da yeni politikalar üreterek arttırıyoruz. Bu konuların kapasitesini arttırmayı stratejik bir hedef olarak tanımlıyoruz.

Yüz Yüze Akran Danışmanlığı

Genellikle kendi ofisimizde, randevu usulüyle verdiğimiz akran temelli bir hizmettir. Bireylerin ihtiyaç duydukları konularda akranlarından yardım ve destek almasını amaçlar. Her insanın biricik olduğu bilinciyle, eleştirmeden ve yargılamadan yürüttüğümüz bir hizmettir. Randevu almak için sosyal medya hesaplarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Online Danışmanlık

Genç LGBTİ+ Derneği danışmanlarına ulaşabileceğiniz en hızlı yollardan birisi de online danışmanlıktır. İhtiyaç gidermek ya da kendini güçlendirmek için yüz yüze danışmayı çeşitli nedenlerle tercih etmemiş veya imkanı oluşmamış kişiler için sunduğumuz bir hizmettir. Sosyal medya veya mail yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

danisma@genclgbti.org
facebook.com/genclgbti
instagram.com/genclgbti
twitter.com/genclgbti

Telefon Hattı

Yardım ve/veya destek alanın doğru ve güvenilir bilgi alma kaynaklarından birini de telefon hattımız oluşturur. Tıpkı yüz yüze ve online danışmanlık hizmetlerimiz gibi telefon hattımızla sağladığımız görüşmelerin içeriği de korunmaktadır. Facebook sayfamız üzerinden takip edebileceğiniz çalışma saatleri içerisinde bize telefonla ulaşabilirsiniz.

0(232) 464 03 30

Hukuki Danışmanlık

Cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğinden doğan hak temelli taleplere yönelik hukuki danışmanlık vermekteyiz. Gönüllü avukat ağımızla verdiğimiz danışmanlık kapsamında doğrudan bir avukatlık hizmetimiz bulunmamasının yanı sıra daha çok hukuki olarak kapasite güçlendirmeyi ve bilgi edinmeyi sağlayan bir danışmanlık hizmetidir.

hukuk@genclgbti.org

Akademik Danışmanlık

Cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğiyle alakalı olarak oluşturulan akademik materyallerin hazırlanması sürecinden, bu materyallerin değerlendirilmesi sürecine kadar verdiğimiz danışmanlığı kapsar. Akademik kaynağa erişim, oluşturulan dokümanların yaygınlaştırılması ve bu dokümanların geliştirilmesi için yazılı ya da sözlü desteği içerir.

Uzman Yönlendirilmesi

Verdiğimiz tüm danışmanlık hizmetlerinin dışında doğrudan bir uzmanı gerektiren taleplerde ilgili uzmana erişimi kolaylaştırmayı sağlar. Talebe göre destek ve/veya yardımın güçlendirilmesi için tercih ederiz. Çeşitli iş birlikleriyle oluşturulmuş ve güçlendirilmeye devam eden uzman ağlarıyla, talebin gerçekleştirilmesini sağlamak amacıyla verdiğimiz bir hizmettir.